איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - בית וגן כללי - איך תשמרו על מוצרי המתכת שלכם לאורך זמן?

איך תשמרו על מוצרי המתכת שלכם לאורך זמן?


גילוון וציפוי מתכות

מתכות רבות זקוקות לציפוי מתכות כדי להגן עליהם מפני קורוזיה וחלודה. חלודה נוצרת כתוצאה ממגע המתכת עם האוויר, הגורם לתהליך של חמצון שגורם לאכילת המתכת בצורת חלודה. אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר להגן על המתכות היא על ידי גילוון. גילוון מתכות הוא תהליך כימי שנעשה באמצעות אבץ חמצני, וקיימות שתי שיטות לעשות זאת: גילוון חם וגילוון קר.

·       גילוון מתכות חם – בשיטה זו טובלים את המתכת שנחוצה לצפות בתוך מיכל בצורת אמבט רחב, שבתוכו יש נוזל אבץ שמחומם לטמפרטורה של 460 מעלות צלסיוס. הציפוי מתקבל בצורה של אבקה לבנה השומרת על המתכת, ומגנה עליה מפני קורוזיה לזמן ממושך מאד.

·       גילוון מתכות קר – גילוון קר מאפשר לצפות אביזרי ברזל בעזרת אקדח מיוחד של חוטי אבץ. האקדח יוצר להבה חזקה ומתיך את חוטי האבץ, ומאפשר לצפות את הברזל. בצורה זו נוצר ציפוי שמגן על המתכת ומונע מחלודה ונזקים אחרים לפגוע בה. שיטה זו מתאימה למשטחים שטוחים או לחלקי מתכת עדינים, שהחום המופק בשיטה החמה עלול לפגוע בהם.

בשיטת הגילוון החם נוצרת שכבת הגנה עבה יותר מהשיטה הקרה, אך יש לשייף את הפחת שנוצר בשיטה החמה, בעוד שבשיטה הקרה אלה לא נוצרים, אלא שנוצרת שכבה אחידה וחלקה על כל המתכת.

למה לעשות גילוון?

תהליך של גילוון מתכות מאד חשוב על מנת לשמור על אורך חיי המתכת, ולמנוע את האפקט הכימי שגורם להצטברות חלודה על המתכת ולהתבלותה המהירה . תהליך זה מכונה שיתוך, והוא נוצר על ידי חמצון המתכת שנובע ממגע עם האוויר. בעת ציפוי המתכת, ולאחר שעוטפים אותה בשכבת ההגנה של האבץ, נמנע החמצון והמתכת מוגנת מפני חלודה לזמן ממושך.

החשיבות של ציפוי מתכות

אנשים רבים העובדים עם ברזל אינם דואגים להסיר מהן את הגורמים המביאים לחלודה בתהליך כימי, אלא מסתפקים באיטומם על ידי צביעה בצבע מיוחד. אך איטום זה אינו מחזיק מעמד זמן רב, והחלודה תפרוץ את שכבת הצבע די במהירות, דבר העלול לפגום באותו אלמנט ברזל. כלומר, אתם יכולים להזמין שערי ברזל מהודרים לכניסה לבית, או מעקה של גרם מדרגות בתוך הבית, ולהשקיע ממיטב כספכם באמן מתכת ידוע, אבל לאחר זמן לא רב תבחינו כי הברזל מתחיל להעלות חלודה.

ציפו מתכות חשוב מהסיבה הזו, מכיוון שהוא מגן על המתכת בצורה הרמטית ולא מאפשר את חמצונה על ידי מגע עם האוויר. גילוון מתכות מקנה למתכות אלה עמידות למשך שנים ארוכות מפני חלודה.

אם אתם מזמינים עבודות ברזל עליכם לוודא כי החומר מצופה בשכבת אבץ בתהליך של גילוון חם או קר, על פי הצורך. יש לפנות לחברה המתמחה בשיטות ציפוי אלה, כדי לקבל עבודה אמינה שתחזיק מעמד לשנים רבות.
מקורות

גילוון חם וקר
ציפוי מתכות


מאת: שאול


תגיות: גלוון, גילוון, ציפוי מתכות, ציפוי אבץ,
איך תשמרו על מוצרי המתכת שלכם לאורך זמן?
  • rating: 2.9 based on 330 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports