איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חשמל ואלקטרוניקה - מכשירים אלקטרוניים - איך לבנות קולנוע ביתי המבוסס על מקרן

איך לבנות קולנוע ביתי המבוסס על מקרן


מדריך לבניית קולנוע ביתי המבוסס על מקרן

קולנוע ביתי יכול להציע שיפור משמעותי באיכות החיים. בעזרת הקולנוע הביתי ניתן לייצר זמן איכות משותף עם המשפחה, להפיק ערבי חברה או לבלות מול חווית בידור אולטימטיבית. הקולנוע הביתי אידיאלי עבור בתים בסדרי גודל שונים, אך הוא דורש תכנון מדויק. ראשית, יש להחליט על מה מבוסס הקולנוע הביתי. ההמלצה כיום היא להשתמש במקרן קולנוע ביתי ולנצל את היתרונות הטכנולוגיים שלו. למכשיר כזה יש איכות שידור גבוהה, הוא ניתן ליישום על גבי קירות, והוא מתאים גם לחללים פתוחים. עוד יש לציין את האפשרות של רכישת מכשיר נייד אותו ניתן לשנע בקלות.

שנית, לאחר בחירת מקרן קולנוע ביתי יש לבחור מסך הקרנה. המסך הוא למעשה הפלטפורמה עליה מוקרן הסרט. ככל שהמסך יהיה איכותי יותר, כך תוכלנה הרזולוציה וההפרדה לבוא לידי ביטוי. המסך אמור לשרת את מי שיושב מולו, אך במסכים איכותיים ניתן לצפות גם מזווית מסוימת. בניגוד למה שנהוג לחשוב, העלות של מסך איכותי אינה גבוהה. זו היא הוצאה משתלמת בטווח הקצר והארוך, משום שהמסך מאפשר ניצול אופטימאלי של תכונות הקולנוע הביתי.

כל התנאים לקולנוע ביתי מושלם

מספר חוקים נוספים יכולים לעזור לכם בעת בנייה של קולנוע ביתי:

א. מיקום – מסך הקרנה צריך להיות בגובה בו הצופה אינו מאמץ את צווארו. קו הראייה הישיר של העין צריך להיות בסביבות האיזור הבא: נקודת המפגש של השליש התחתון במסך עם שני השלישים העליונים. מסך גבוה מדי או נמוך מדי יפגע בחוויית הצפייה שלכם.

ב. תנאים סביבתיים – חושך הוא תנאי מרכזי לצפייה איכותית בקולנוע ביתי. אור חזק פוגם בכל סוגי המסכים, ולכן יש לאגף חלונות, לסגור וילונות ולכבות אורות מיותרים ברחבי הבית. חוקים אלו תקפים גם בעת הקרנה של סרטים עבור ילדים או בני נוער.

ג. סאונד – הצפייה בקולנוע ביתי מתבצעת גם על בסיס מימד השמיעה. אחרי שעונים על הצרכים הדרושים עבור חוש הראייה, יש להקפיד על שימוש ברמקולים מתאימים ועל אקוסטיקה חדה. כדאי להשאיר קו ישר פנוי בין חזית הרמקול לבין מקום הישיבה שלכם בחדר הקולנוע הביתי. יחד עם זאת, אין להציב את הרמקולים ביציאה לחצר או למרפסת. פעולה זו חושפת את הרמקולים לנזקים, ואף מסכנת את העוברים והשבים ברחבי הבית.

ד. אסתטיקה – השלב האחרון בבנייה של קולנוע ביתי הוא גימורים אסתטיים. כסו את החיבורים והחוטים היוצאים מן הקיר, הכינו תשתיות עבור רמקולים אחוריים, ושמרו על מראה נקי בחדר.

לסיכום, קולנוע ביתי לא תלוי רק במקרן, ויש פרמטרים רבים המשפיעים על איכותו. אם אתם רוצים לבנות חדר קולנוע ביתי ברמה גבוהה, בחרו היטב את מסך ההקרנה, הקפידו על מיקום ותנאים סביבתיים, ואל תוותרו על סאונד מדויק ואסתטיקה חיצונית. 
מקורות

מקרנים
מקרנים לקולנוע ביתי


מאת:


תגיות: מקרנים, מקרן, מערכות מולטימדיה, קולנוע ביתי,

מדריכים קשורים:

איך להשכיר מקרן מסך להקרנת סרטים
איך לבנות קולנוע ביתי המבוסס על מקרן
  • rating: 2.8 based on 332 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports