איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - בית וגן כללי - איך יוצרים גינה על הקיר?

איך יוצרים גינה על הקיר?


גינה על הקיר היא רעיון חדש יחסית, הכוונה היא ליצירת גינה אנכית ששונה מהגינה האופקית הרגילה שלה אנו מורגלים. גינה אנכית שנקראת גם בשם גינה ורטיקלית היא גינה אשר צומחת על גבי קיר חיצוני של בניין או על קיר פנימי בתוך בניין שנמצא בתוך משרד או דירת מגורים.


הוגה הרעיון של גינה על הקיר

ההוגה והמפתח של הרעיון  של גינה על הקיר הוא בוטנאי צרפתי ששמו פטריק בלנק (Patrick Blanc), אשר מתוך התצפיות הרבות שערך בטבע הגיע למסקנה שהצמחים השונים אינם נזקקים בהכרח לקרקע בשביל להצליח לגדול ולשגשג.

פטריק בלנק נולד בפריז בשנת 53', והוא מומחה בתחום של צמחים שצומחים ביערות הטרופיים שעובד במוסד המחקר הממשלתי הגדול ביותר בצרפת.

פטריק בלנק הסיק שצמחים זקוקים רק לכמות קרקע שהיא קטנה ולמים, כאשר בתוך המים ישנם המינרלים השונים שלהם זקוקים הצמחים במטרה להתפתח.

וגם בטבע ניתן להתבונן בצמחים שונים שמצליחים לצמוח ולשגשג גם על גבי הסלעים שנמצאים בחוץ.

בעזרתו של הרעיון שנקרא גינון ורטיקלי הופכים קיר רגיל ושגרתי לקיר שהוא ירוק, נושם וחי.


עוד על גינה על הקיר

השלב הראשון של יצירה של גינה על הקיר הוא  יצירתה של קונסטרוקציה אשר תפקידה לאפשר לשורשי הצמחים להתפשט על גבי המשטח ועל ידי כך להבטיח את שגשוגה של הגינה שתצמח על הקיר.

יש  גינות על הקיר שהן עם כמות קטנה של אדמה, וגם ישנן גינות על הקיר שהן ללא מצע אדמה, והן מתבססות על השקיה בלבד, ושמן הוא גינות הידרופוניות.

מגוון הצמחים שניתן לשתול בקירות הירוקים דומה למגוון הצמחים אשר אפשר לשתול בגינות אופקיות רגילות, אבל עצים לא ניתן לשתול בגלל גובהם הרב ומשקלם הכבד.

אפשר לשתול בגינה אנכית שצומחת על הקיר פרחים מסוגים שונים ואפילו צמחים שהם חד שנתיים.

אך אם שותלים צמחיה מסוג זה, הדבר מחייב יותר תחזוקה לצורך החלפת צמחים ישנים בצמחים חדשים, כמו שנעשה במקרים של גינות רגילות, אשר צריכות במצב שכזה לקבל יותר טיפולים תקופתיים.

הסגנון של הצמחייה אשר שותלים בגינה ורטיקלית יכול להיקבע מראש ולהיות: גינה ארץ ישראלית, גינה שהיא פראית, גינה מאורגנת, גינה של תבלינים וכדומה.

בשלב התכנון של גינה שעל הקיר צריכים לבצע בדיקה של הכיוון של הקיר ורמת החשיפה שלו לשמש, מפני שמדובר בגורם שהוא בעל חשיבות כבירה בקשר ליכולתה של הצמחיה לשגשג ולגדול, ואז גם ניתן להתאים מראש את סוג הצמחים ששותלים בגינה הורטיקלית לכמות האור אשר צפויה להגיע אליהם.

כאשר היתרונות הבולטים של גינה על הקיר הם: העלאת ריכוז החמצן שבאוויר, הורדת ריכוז הפחמן הדו חמצני שבאוויר, הורדת הטמפרטורה בסביבת הגינה, הצללה של פתחים שבבניין, מאפשרת ליצירתיות של יוצרי הגינה שעל הקיר לבוא לידי ביטוי, הוספתם של יופי ואסתטיקה לקיר שעליו צומחת הגינה.מקורות

גינה על הקיר
גינון ורטיקלי
בגינה ורטיקלית


מאת: שלמה


תגיות: גינה על הקיר,
איך יוצרים גינה על הקיר?
  • rating: 2.8 based on 316 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports