איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - בריאות גברים - איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני

איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני


בעיות בתפקוד המיני

 

תפקודו המיני של הגבר מתבטא, בראש ובראשונה, ביכולתו לייצר זקפה קשה ויציבה שתאפשר לו לקיים יחסי מין מלאים ומספקים, אך בעיות בתפקוד המיני עלולות לנבוע גם כתוצאה משפיכה מהירה או מוקדמת.

אלו שתי הבעיות העיקריות והנפוצות ביותר הגורמות לגברים בעיות בתפקוד המיני, כאשר בעיית האימפוטנציה נפוצה יותר בקרב הגברים המבוגרים יותר (מגיל 40 ומעלה) ותופעת השפיכה המהירה שכיחה  בעיקר בקרב הגברים הצעירים, אם כי שתי התופעות עלולות להופיע בגילאים שונים וכתוצאה מגורמים שונים.

בעיות בזקפה, אין אונות, אימפוטנציה

בעיות או הפרעות בזקפה נכללות בהגדרה של אין אונות או אימפוטנציה.

 

כמחצית מן הגברים הבוגרים (40-70), סובלים מבעיות בתפקוד המיני הנובעות מאין אונות כאשר שכיחותה ומידת חומרתה של התופעה עולה עם הגיל, אך גם הגברים הצעירים יותר עלולים לחוות את תופעת האין אונות בשלב כלשהו בחייהם.
ממחקרים עולה כי גם אחוז קטן מן הגברים הצעירים יותר סובלים מאין אונות וכי כל אחד מן הגברים יתקל לפחות פעם בחייו בתופעת האין אונות, מסיבות אלו או אחרות.
 

ההגדרה הרווחת של תופעת האין אונות / האימפוטנציה הינה – חוסר יכולתו של הגבר לייצר זקפה או לשמר אותה למשך כל אורך הזמן שהוא מקיים  יחסי המין.
חוסר היכולת לייצר או לשמר זקפה אינה מאפשרת לגבר לקיים יחסי מין מלאים ולהגיע לסיפוק (שפיכה).

 

 

תופעת האין אונות עלולה לנבוע משני סיבות שהגורמים לה פסיכולוגיים או פיזיולוגיים.

ישנן מספר דרכים לטפל בתופעה, לשפר את הזקפה ואת התפקוד המיני, אך לשם כך יש לאבחן מה הגורם לתופעה.

האבחנה הינה החלק החשוב ביותר בטיפול, כאשר אבחנה נכונה ומדוייקת תסייע לפתרון הבעיה בקלות וביעילות או לטיפול בגורם לבעיה אשר ברב המקרים יפתור גם את הבעיה.

 

שפיכה מהירה (מוקדמת)

 

אחת התופעות הידועות והמוכרות הגורמות להפרעות בתפקוד המיני הינה השפיכה המהירה (שפיכה מוקדמת) הנפוצה בקרב הגברים הצעירים יותר.
התופעה מתאפיינת בשפיכה המתרחשת לאחר גירוי מינימאלי, בזמן הגירוי, בזמן החדירה לנרתיק או בסמוך לה, אך היא תוגדר כבעיה אך ורק כאשר התופעה תתרחש באופן קבוע או ברב המקרים. במשך השנים שונתה הגדרת התופעה מספר פעמים, כאשר בעבר נטו להגדיר את התופעה במושגים של זמן או בספירת תנועות האגן. עד היום אין הגדרה מדוייקת לתופעה אך כיום נוטים להגדיר את התופעה:


הפרעה או ליקוי בתפקוד המיני המתאפיין בחוסר יכולתו של הגבר לשלוט או לעכב את השפיכה אשר מתרחשת מוקדם מכפי ששני בני הזוג תכננו או רצו זאת.   


כדי לטפל בתופעה יש לגשת לרופא מקצועי אשר יערוך אבחון מקיף שבעיקרו יתבסס על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, תוך כדי הבחנה האם הסיבה לבעיה הינה ראשונית או משנית. לא בכל המקרים ניתן לאבחן מהיכן בדיוק נובעת הבעיה, אך ברפואה נוהגים לחלק את הסיבות לבעיה לשתי קבוצות:

הסיבה הראשונית – כאשר הבעיה מולדת. לרב, במקרים הללו מופיעה התופעה כבר החל מניסיונותיו המיניים הראשונים של הגבר ונמשכת לכל אורך הדרך. 
 

הסיבה המשנית – כאשר התופעה נגרמת מכל סיבה שהיא פיזיולוגית או פסיכולוגית, או כאשר הבעיה נרכשת. בעיות פיזיולוגיות שעלולות להשפיע הינן טיפולים תרופתיים או רפואיים, מחלה, תאונה, פגיעה, ניתוח, רגישות יתר בראש הפין, מחלות כלשהן וכו'. בעיות פסיכולוגיות שעלולות להשפיע הינן מצבים נפשיים, לחצים, כעסים, טראומה, בעיות בין בני זוג וכו'. סיבה משנית נוספת עלולה להיות כתוצאה ועקב התנסויות קודמות של המטופל בגיל צעיר ודפוסי התנהגות שנרכשו עקב ההתנסויות הללו.

 

אין ספק כי תופעת השפיכה המוקדמת גורמת להפרעות וליקויים חמורים בתפקוד המיני אשר מביאים את הגבר לתסכול, מצוקה, חוסר בטחון, דימוי עצמי נמוך, דיכאון, חרדות ביצוע ולעיתים אף להימנעות ממצבים אינטימיים.

גם בנות הזוג של הגברים הסובלים מן התופעה מוצאות עצמן מתוסכלות, לא מסופקות ועצבניות, מה שבהחלט עלול לפגוע ביחסים בין בני הזוג, לפרידות ולגירושין.

אם קיימת בעיה פסיכולוגית- נפשית, מומלץ לטפל בשורש הבעיה באמצעות טיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי ולעיתים אף טיפול תרופתי.

רבים הם הגורמים הפסיכולוגיים והנפשיים העלולים לגרום לגבר הפרעות בתפקוד המיני כגון:

-הגעה מהירה לאורגזמה עקב קיום יחסי מין או אוננות בתנאים לא נוחים ובמקומות לא בטוחים אשר בהם עלולים להבחין או לגלות (כגון במושב האחורי של הרכב, סקס עם יצאנית, במקומות לא שגרתיים או בחדר של בת הזוג כשהוריה בבית) כל אלו עלולים לגרום לגבר הצעיר לתופעה של שפיכה מהירה ולהסתגלות למצב זה.

-טראומה, הטרדה מינית או חוויה מינית לא נעימה בגיל צעיר.

- לחצים, מתחים, כעסים, בעיות בעבודה, בעיות בין בני זוג, אובדן אדם קרוב, דיכאונות, חרדות, וכו'.

גם גורמים פיזיולוגיים עלולים לגרום לתופעת השפיכה המהירה, בעיות בריאותיות, רגישות יתר בראש הפין או בתחושתיות העור, רמות גבוהות של טסטוסטרון, רמות פרולקטין נמוכות, פעילות יתר של בלוטת התריס ורמות TSH בדם,  הפרעות בתפקוד הערמונית וביותרת האשך, רמות נמוכות של פוספטזה חומצית ושל אלפא גלוקוזידזה.

טיפול בשפיכה מוקדמת / מהירה

במשך השנים החלו שינויים רבים בדרכי הטיפול בתופעת השפיכה המוקדמת כאשר היום יש נטייה לשלב טיפולים פסיכולוגיים ופסיכותרפיים, התנהגותיים (תרגול) וטיפול תרופתי.

ראשית יאובחן המטופל על ידי איש מקצוע אשר יאבחן מהו הגורם לבעיה.
כמובן שאם ישנן בעיות רפואיות או שהמטופל נוטל תרופות כלשהן, יתכן וזהו מקור הבעיה ועל כן יש לאבחן קודם לכן את הבעיות הרפואיות ולטפל בהן. יתכן, כי טיפול בבעיה רפואית כלשהי, הפסקת נטילת תרופה או טיפול רפואי יגרמו לבעיה לבוא על פתרונה. 

טיפול תרופתי

ישנן מספר דרכים לטפל באמצעות תרופות. טיפול מקומי – שימוש במשחה או בספרי השהייה המבוססים על אלחוש מקומי, התכשיר נמרח על איבר המין כרבע שעה לפני המגע כדי להוריד את התחושה העורית. הטיפול יאריך את הזמן עד השפיכה וישפר את השליטה בשפיכה.


החסרונות של הטיפול הם:
- התכשיר עלול לפגום גם בהנאה של בת הזוג ולהוריד את התחושה בנרתיק - במקרים הללו מומלץ להשתמש בקונדום לאחר מריחת התכשיר על איבר המין.
- הטיפול עוזר לאותו הרגע, ועם הפסקת הטיפול התופעה תחזור.  

תרופות פומיות

נוגדי דיכאון – המעכבים ספיגת סרוטונין, ממשפחת SSRIs ‏אפקטיביים ויעילים כטיפול בשפיכה מוקדמת מאחר והסתבר כי פעילותם המשנית מעכבת שפיכה. המינון יותאם לכל מטופל על ידי הרופא כאשר לעיתים תינתן התרופה כטיפול יומיומי קבוע, ולעיתים תינתן על פי הצורך.
את הטיפול התרופתי ניתן לשלב עם טיפול התנהגותי ו/או מקומי.

חסרונות הטיפול:
לעיתים תופעות הלוואי אינן נסבלות ורבים הם הגברים אשר אינם יכולים להתמודד עם תופעות הלוואי ומפסיקים את הטיפול.

תרופות ממשפחת מעכבי האנזים PDE5

השימוש בתרופות מעכבות האנזים פוספודיאסטרז 5 משמשות לטיפול בהפרעות זקפה בהתוויה של שפיה מהירה.
רבים מן הרופאים ממליצים ליטול ויאגרה, סיאליס או לויטרה בנוסף לטיפול מקומי, תרופתי או התנהגותי וזאת בד"כ כדי להקל על חרדות הביצוע שהרי השימוש במעכבי האנזים
PDE5 הינו מחוץ להתוויה למטרה זו אך מוסיף לביטחון העצמי ולעיתים מסייע לפן הפסיכולוגי ומשפר את השליטה על  השפיכה. 

טיפול ההתנהגותי/מיני

הטיפול ההתנהגותי נועד ללמד את המטופל כיצד לשלוט בשפיכה וכך להקנות לו הרגלים חדשים. הטיפול הינו סידרה של טיפולים המתבצעים על ידי תרגול באמצעות אוננות, כאשר המטופל יודרך לבצע את התרגול כאשר הוא לבדו, באמצעות טכניקות שונות אותן ילמד, כגון שיטת "הלחיצה", שיטת "התחל הפסק" וזאת תוך כדי שהמטופל ילמד לזהות את נקודת ה"אל חזור". הטיפול ההתנהגותי נמשך כשלושה חודשים ורב הגברים מדווחים על אחוזי ההצלחה גבוהים.


לאחר טיפול פרטני ניתנת האפשרות לשלב את בת הזוג בטיפול, ללמד אותה את הטכניקות וליישם את התרגילים בזמן אמת, בעת קיום יחסי המין.

רב המטופלים אשר עברו את הטיפול דיווחו על אחוזי הצלחה גבוהים ועל  שיפור ניכר בשליטה על השפיכה, אך מסתבר כי ברב המקרים חוזרים הגברים הללו לטיפול מאחר והמצב חזר לקדמותו, ולכן, טוענים מומחים כי ישנם גברים אשר יזדקקו לטיפולים חוזרים מידי פעם לאורך החיים.

לרב ישולב הטיפול ההתנהגותי בטיפול תרופתי כגון ויאגרה, סיאליס ולויטרה, וזאת כדי להקנות למטופל בטחון.

 
מקורות

שפיכה מוקדמת
ויאגרה וסיאליס
לויטרה


מאת: צח


תגיות: שפיכה מוקדמת, לויטרה, ויאגרה, סיאליס,

מדריכים קשורים:

איך לקנות ויאגרה או סיאליס ללא מרשם
איך להוציא מרשם לויאגרה או לסיאליס
איך למנוע שפיכה מוקדמת
איך ומתי מומלץ ליטול סיאליס ?
איך ומה על כדורי זקפה
איך לטפל באין אונות ומה הפתרונות הקיימים
איך לפתור בעיות תפקוד המיני
איך לרפא את תופעת האימפוטנציה
איך ויאגרה או סיאליס עובדות ?
איך להשיג זקפה באמצעים טבעיים
איך לזהות ולפתור בעיות בתפקוד המיני
  • rating: 2.9 based on 483 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports