איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בריאות - רפואת שיניים - איך מתבצעת השתלת שיניים וסוגי טיפול

איך מתבצעת השתלת שיניים וסוגי טיפול


שתלים עשויים היום מגופים עשויים טיטניום שמוכנסים לתוך עצם הלסת. רוב השתלים היום עשויים טיטניום כיוון שחומר זה יעיל מאד בהתמזגותו עם העצם (osseointegration). ישנם שלושה סוגים של השתלות שיניים שרופא השיניים עשוי להציג בפניכם:

השתל הנפוץ ביותר הוא שתל שורש. מדובר בסוג של בורג בצורת השורש של השן. שתל זה משמש בעת השתלות שיניים במקום שבו יש מספיק רוחב ועומק לעצם הלסת. אם עצם הלסת צרה או קצרה עבור מיקום של שתלי שורש, יש צורך גם בהשתלת עצם כדי לאפשר את הצבת השתל בתוכו. 

לאחר ההרדמה רופא השיניים יחשוף את שטח עצם הלסת ויכין את העצם לשתל. מספר החיתוכים יהיה תלוי בכמות השתלים שהמטופל זקוק להם. השתל יחובר למקום והחניכיים ייסגרו עם תפרים. זה ייקח כשלושה עד שישה חודשים עד שהמקום יתרפא. לאחר הריפוי ייחשף השתל וישמש כמשענת לחיבור השן.

הסוג השני הוא שתל דנטלי שנקרא Plate. שתל זה מיועד למקרים שבהם הלסת צרה מדי להשתלת עצם. שתל זה ממוקם לתוך עצם הלסת והוא ייחודי למטרה זו שכן צורתו שטוחה וארוכה להתאמה טובה יותר לעצם הלסת הצרה. 
לאחר ההרדמה יחשוף רופא השיניים את השטח ויכין את העצם לשתל. השתל יחובר למקום והחניכייים יסגרו עם תפרים. גם כאן הריפוי נמשך בין שלושה לשישה חודשים. 

שתלים דנטליים נוספים נקראים Subperiosteal. במקרים שבהם אין לעצם מספיק רוחב או גובה עבור שתלי Plate, מומלצים שתלים אלה. השתלים מותאמים אישית לחלק העליון של עצם הלסת ומתחת לחניכיים כמו שתלי Plate, אבל הם ממוקמים בשיטה אחרת.

שתלים דנטליים שמותקנים מיידית בתוך הלסת מונחים מיד בזמן עקירת השן ועקב כך הם גם מצמצמים את זמן ההחלמה. שתל כזה שממוקם בניתוח מיד אחרי עקירת השן מצורף מיד לשתל. מדובר בהליך חדש למדי ועדיין לא כל רופאי השיניים מבצעים אותו. כדי להיות מועמד להליך זה חייב להיות מספיק עצם שיוכל לייצב את השתל, והשתל חייב להיות מאובטח מספיק כדי לעמוד בכוח שמופעל על השתל בעת הצמדת הכתר. 
מקורות

יישור שיניים שקוף
מדריך לרפואת שיניים


מאת: ozlevy


תגיות: שיניים, השתלת שיניים, רפואת שיניים,

מדריכים קשורים:

איך סוגרים רווח בין השיניים?
איך לבצע הלבנת שיניים?
איך לשמור על שיניים לבנות
איך להלבין את השיניים
איך לתקשר עם שן כואבת ולהתגבר על המקום הכואב?
איך עושים השתלת שיניים
איך לזהות ולטפל בדלקת חניכיים
איך לצחצח שיניים נכון
איך לצחצח שיניים נכון ?
איך משתמשים בחוט דנטאלי ?
איך מתבצעת השתלת שיניים וסוגי טיפול
  • rating: 2.6 based on 329 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports