איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - בית וגן כללי - איך לבחור סוככים לבית

איך לבחור סוככים לבית


סוככים


סוככים הם אמצעי טוב, מעוצב ואסתטי ליצור צל באיזורים חיצוניים כמו גגות, גינות ומרפסות מבלי לבצע שינויים נרחבים לבניין, לרכוש פרגולות יקרות או לבצע תוספות בנייה שיכולות להביא לתסבוכות בשרשרת הבירוקרטית הישראלית. היום אפשר למצוא סוגי סוככים רבים שמעניקים אפקט מרשים ונאה לכל בית ויכולים להיות תואמים לסגנון העיצובי של הבית, לצבעים השולטים בחזית הבית או באיזורים חיצוניים אחרים כמו גינה ומרפסת. בנוסף, סוככים היום הם מודולריים ונוחים להזזה וכיוונון, כך שכל אחד יוכל לבחור סוכך שמתאים להעדפותיו בכל הקשור להצללה בבית.


בחירת סוג הסוכך
לפני שאנחנו בוחרים סוכך מסוים, כדאי שנסקור את סוגי הסוככים השונים שקיימים כיום בשוק מוצרי הבית והבנייה. ניתן למצוא היום סוככים קבועים, אשר בדרך כלל בנויים מחומרים קשיחים כמו פלסטיק, מתכות ואפילו עץ. סוככים אלו נחשבים חזקים במיוחד ומתאימים לאיזורים כמו חניות, מרפסות גדולות ובתי עסק. 


בנוסף, ניתן למצוא סוככי זרועות מסוגים שונים שהם פופולריים מאד בבתים פרטיים בעלי מרפסות וגם בבתי דירות. סוככים אלו מגיעים במספר וריאציות ששונות זו מזו במידותיהן. סוככים אלו נפתחים לפי אורך הזרועות. ניתן למצוא היום סוככים שמעניקים הצללת שטח גדולה. סוככים אלו מותקנים בדרך כלל מעל למבנה או לשלד כמו פרגולה, גגות זכוכית וכדומה. מבנים אלו מתאימים למקומות בהם יש בדרך כלל רוח חזקה והם מעניקים הגנה נוספת ותמיכה. 


בעלי דירות קטנות שיש בהן מרפסות משתמשים בדרך כלל בסוככים ביתיים שנקראים מרקיזות. אלו מגינות על המרפסת מגשם, רוח ושאר פגעי מזג אוויר, מעניקות צל ומאד פשוטות להפעלה. את המרקיזות ניתן למצוא במספר דגמים רב ולהתאים את המראה שלהן לעיצוב הבית והמרפסת. 

בחרו את סוג הסוכך בהתאם לאיזור בו אתם מתגוררים ולמזג האוויר בו, לעיצוב הבית ושטחי החוץ שלו וכמובן לפי המראה והאסתטיקה. השקיעו זמן בבדיקת סוגי הסוככים השונים ומדדו היטב את האיזור שאתם רוצים לכסות, כך שהסוכך שתבחרו יהיה תואם את המידות באופן המדויק ביותר. בידקו את מנגנוני התפעול של הסוככים השונים ובחרו גם בסוכך שיהיה לכם קל לתפעל באופן יומיומי. 


בחירת המתקין
מתקין סוככים יוכל לא רק להגיע אל הבית ולהתקין עבורכם את הסוכך, אלא גם להציע לכם עזרה בבחירת הסוכך. לפני הכל בחרו מתקין אמין, שיש לו המלצות מלקוחות שונים. מומלץ שתפנו לכל מי שאתם מכירים וסומכים על חוות דעתו ותשאלו לגבי התקנת סוככים אצל מתקין מומחה. לאחר שאיתרתם מתקין מהימן, בקשו ממנו לסייע לכם בבחירת הסוכך המתאים. המתקין יוכל להגיע הביתה, לראות את האיזור בו אתם רוצים להתקין את הסוכך, למדוד אותו ולתת לכם הצעות שונות בהתאם לסוג הסוכך, הגודל, סוג הבד או חומר אחר ממנו עשוי הסוכך וסוג הפתיחה שלו. 


חשוב מאד שתקבלו הצעת מחיר מסודרת שכוללת גם את מחירי הסוככים וגם את ההתקנה. התקנת הסוכך צריכה להתבצע רק על ידי מתקין מיומן שצבר ניסיון בתחום זה. חשוב לבדוק שלמתקין יש רישיון עסק והוא יכול להציג גם עבודות קודמות שלו בתחום התקנת הסוככים. התקנת הסוכך בבית צריכה להיעשות באחריות כוללת של המתקין ושל החברה שסיפקה את הסוכך. המתקין חייב לבדוק שמנגנון הפתיחה והסגירה של הסוכך פועל כראוי, ששלדת הסוכך מוחזקת בצורה בטוחה ולא יכולה ליפול, לעוף או להינזק בזמן מזג אוויר סוער ושהסוכך מותקן כך שיעניק הצללה לאיזור שהוגדר מראש. מכיוון שמדובר בהתקנה מהותית לבית, חשוב מאד להתעכב על הפרטים הקטנים ולבחור בחוכמה גם את מתקין הסוכך וגם את סוגו. מקורות

סוככים למרפסת
סוככים קבועים


מאת: סוככים בעמ


תגיות: סוככים,
איך לבחור סוככים לבית
  • rating: 2.8 based on 299 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports