איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בעלי חיים - כלבים וחתולים - איך לאלף כלב ל- גדר חכמה וירטואלית

איך לאלף כלב ל- גדר חכמה וירטואלית


האילוף ל- גדר חכמה וירטואלית מועדון הכלבים


במשך תהליך האילוף, חשוב מאוד שלא תניחו לכלבכם להתרוצץ חופשי, עם או בלי המקלט, אחרת תגרמו לו לבלבול.
על-מנת להקל על תהליך האילוף, קישרו אותו לרצועה במהלך השבוע הראשון, ואל תוליכו אותו אל מעבר לקווי הגבול, שוב, על-מנת למנוע בלבול. בסופו של דבר תוכלו להוליך אותו מעבר לגבולות, אך נכון לעכשיו, אם יש צורך בעזיבת החצר, העבירו אותו על הידיים או בתוך מכונית. הסירו מצווארו את הקולר כאשר אתם מעבירים אותו אל מעבר לגבולות, אחרת הוא יחווה תיקון ברגע שיחצה אותם.


בשבוע - שבועים ראשונים, חטאו באלכוהול הן הקולר, והן את צוואר הכלב, לפחות אחת לשבוע.
דאגו לשמור את פרקי האימון קצרים וקצביים. לכלבים רבים יש יכולת ריכוז מועטה מאוד, אז אל תתייאשו. בסופו של דבר, גם הכלב שלכם ילמד.

אילוף עם קשירה ל - גדר חכמה וירטואלית


חברו רצועה לצוואר הכלב על קולר נוסף . בכל מקרה, אל תחברו את הרצועה לקולר של המערכת!
לשלב זה נדרשים שני בני משפחה. אדם אחד מחזיק את הכלב ברצועה והשני משמש כגירוי מהצד החיצוני של הגבול.
הרשו לכלב להתקדם לעבר הגבול. כאשר הוא ייכנס לאזור השידור, הוא יחווה זרם חשמלי סטטי. מדובר בתיקון שאינו נעים, אך גם אינו מזיק. מכיוון שהתיקון יבהיל אותו, הכלב עשוי לקפוץ או לנבוח. זוהי תופעה נורמאלית. לאחר שהכלב יחווה את התיקון, משכו אותו במהירות לאזור הבטוח של החצר ושבחו אותו.


אם הכלב לא מתעניין במעבר החוצה ניתן לגרות אותו באמצעות נקניק או צעצוע שהוא אוהב.
כל פרק אימון אמור לארוך כ-10 עד 15 דקות. ניתן לבצע עד שני אימונים ביום, לא יותר!
התקרבו לגבולות באזורים שונים של החצר, עם דגש על המקומות מהם עשויים בני המשפחה לעזוב (חניה, שביל גישה וכ"ו). מהר מאוד תיווכחו שכלבכם נמנע מלהתקרב לגבולות אלה. משמעות הדבר היא שהוא לומד ואין צורך להכריח אותו להתקרב אליהם.
הקולר שעל הכלב משמיע צליל אזהרה לפני מתן התיקון האלקטרוני. המטרה של האימון היא להרגיל את הכלב להקשיב לצליל ולעצור בו או ללכת חזרה לשטח הבטוח.
כשסיימתם את האימון קשרו את הכלב בתוך החצר על רצועה ארוכה ככל שניתן - שהכלב יוכל להגיע לגבול אך לא יוכל להמשיך יותר ממטר מעבר לו. יש להשאיר את הקולר עליו. אין לתת לכלב להסתובב לבד באופן חופשי בשלב זה בחצר!!! - רק כשהוא קשור או מובל ברצועה.
דאגו לשחק עם כלבכם באזור הבטוח בחצר, כך שילמד שהשהייה בה היא חוויה נעימה. בדרך זו תמנעו מכלבכם תגובה היסטרית למערכת. הערה: ישנם כלבים שלומדים מהר יותר מאחרים. לפני שתתקדמו לשלב השני, ודאו שהכלב שמח לשחק בחצר, ונמנע מלהתקרב לגבול. אם אין זאת כך, הקדישו עוד יום-יומיים לביצוע השלב הראשון. גדר חכמה וירטואלית

הכלב מסתובב בחצר עם רצועה ארוכה שמשתרכת אחריו + גירויים
במהלך שלב זה, הכלב עדיין קשור לרצועה אך הפעם היא מונחת בחופשיות על הרצפה ללא קשירה כאשר הוא משוחרר בחצר בשטח הבטוח.


השגחתכם עליו חשובה מאד בשלב זה על מנת לוודא שהוא לא רץ במהירות לתוך שטח השידור. שחקו עם הכלב באזור הבטוח, ואל תניחו לו לרוץ לתוך הבית. אל תקראו לכלב לאזור השידור ואל תמשכו אותו לשם. תנו לו להחליט לבד אם הוא רוצה לעזוב את האזור הבטוח. גדר חכמה וירטואלית. כעת הגיע שלב התחבולות. "תחבולה" היא יצירה מכוונת של מצב העשוי לפתות את הכלב לעזוב את החצר. דוגמאות לתחבולות מסוג זה הן בן משפחה שעוזב את החצר, חיה אחרת הנמצאת מחוץ לגבולות המותרים וכ"ו. שלב זה ילמד את כלבכם לשים לב לסביבותיו, ללא קשר לנסיבות החיצוניות. עד כה האימון התייחס לגבולות לבדם, ולא שם למבחן את רצונותיו העזים של הכלב. תוכלו להתחיל בכך שתבקשו מאחד מבני המשפחה לחצות את הגבולות המותרים ולקרא לכלב. אם הכלב מסרב לגשת לבן המשפחה המרוחק, שבחו אותו בחום, הוא לומד! אם הכלב מחליט להתקדם לעבר בן המשפחה המרוחק, הניחו לו להיכנס לאזור המסומן ולחוות תיקון ומשכו אותו בחזרה לאזור הבטוח, בעודכם משבחים אותו. חזרו על התהליך באמצעות תחבולות אחרות, כגון חיה נוספת, כדור, מקל וכ"ו. עשו זאת בגבולות שונים לאורך החצר. עשו שימוש בתחבולות שירגשו את הכלב, רק כך הוא ילמד לעשות בחירה מודעת. זוהי נקודה קריטית בהליך הלימוד.

אם הכלב אינו מגיב לתיקון הנחווה, כנראה שהקולר מוצמד לצווארו באופן רופף. אם הקולר מהודק כראוי, ועדיין הכלב אינו מגיב כאשר הוא נכנס לאזור המסומן וחווה תיקון, כנראה שרמת התיקון נמוכה מדי. העלו את העוצמה של הקולר או החליפו לקולר יותר חזק.
לפני שתתקדמו לשלב השלישי, ודאו שהכלב שמח לרוץ לשחק בחצר, ונמנע מלהתקרב לגבול. אם אין זאת כך, הקדישו עוד יום-יומיים לביצוע השלב השני.

שלב ג' יום 7-12 לגדר חכמה וירטואלית

הורדת הרצועה
אם כלבכם עבר בהצלחה את שלבים א' ו-ב', ניתן להסיר ממנו את הרצועה, בעוד אתם משגיחים עליו מקרוב. אל תשאירו את כלבכם ללא השגחה במהלך שלב זה. כאשר אתם לא בסביבה קשרו אותו עדיין בתוך החצר!

ישנו סיכוי סביר שהכלב מקשר בין הגדר החכמה האלקטרונית לבין הרצועה, וינסה לעזוב את האזור הבטוח כאשר תנאים אלה ישתנו. אם הכלב ברח, גשו לכלב, הסירו את המקלט, והחזירו אותו לאזור הבטוח. במרבית המקרים, הכלב ירוץ לבדו לאזור זה. אם אתם לא מצליחים להחזיר את הכלב באופן מיידי, כבו את המשדר (ראש המערכת), כך שהכלב לא יחווה תיקון כשיחזור לאזור הבטוח.
אם הכלב יעזוב את האזור הבטוח בשנית, ניתן ליצור קשר טלפוני עם מרכז התמיכה. 08-8650246

לאחר ששה ימים בהם תשגיחו על הכלב נטול הרצועה, תוכלו להשאיר אותו בחצר ללא השגחה, אך רק לפרקי זמן קצרים. במהלך שלושת השבועות הבאים, הגדילו בהדרגה את פרקי הזמן בהם הכלב נותר ללא השגחה.
הערה: ישנם כלבים שיעדיפו להישאר סמוך לבית, או יהססו לצאת לחצר. ייתכן ויעברו כמה ימים עד שהכלב יחוש בביטחון הרצוי. קחו את כלבכם לאזור הבטוח – ברחבי הגינה (גם למשוך אותו בכוח אם יש צורך). העניקו לו ממתק, שחקו איתו ושבחו אותו על-מנת להראות לו שבטוח להיות מחוץ לבית.

אילוף כלב מפוחד לגדר חכמה וירטואלית אלקטרונית
אם כלבכם מפוחד לאחר קבלת התיקון הראשון, והוא מפחד לעזוב את המקום הבטוח שלו (ספסל, פנים הבית וכ"ו), אנו מציעים לנהוג כדלקמן:
- כאשר הכלב מתנהג בפחדנות, אין לנחם אותו או לנסות להרגיעו. במלים אחרות, אין להעניק לו פרס על התנהגות בלתי-ראויה.
- יש להניח לכלב לענוד את המקלט בתוך הבית, כך שיתרגל לענוד אותו גם באזורים בהם מעולם לא חווה תיקון.
- ענדו את הקולר על צוואר הכלב בעודכם בבית, טרם היציאה לחצר. ענדו לו קולר נוסף, המחובר
לרצועה.
- אם הכלב מראה סימני התנגדות בתוך החצר, משכו אותו.
- כאשר הכלב יצא לחצר, שבו איתו, שבחו והרגיעו אותו.
- טיילו ושחקו עם הכלב בחצר. ואל תתנו לו לחוות עוד תיקונים נוספים - עד שירגע וישתחרר.

לימוד יציאה מחוץ לחצר:

כעת, לאחר שהתרגל למערכת ניתן ללמד את הכלב איך לחצות בביטחון את הגבולות. הסירו את המקלט, וחברו רצועה לקולר כלבכם. עודדו את הכלב לבוא בעקבותיכם, בעודכם מחמיאים לו ומעודדים אותו. רוב הכלבים לא יתלהבו לעשות זאת, אבל עליכם להיות עקביים. אל תניחו לכלב לחצות את האזור המסומן בריצה. למדו אותו לחצות אותו בבטחה, יחד אתכם, כשהוא קשור לרצועה. עשו שימוש במלים מרגיעות, כמו "לך, עצור, זה בסדר... כלב טוב...". היו עקביים וחצו את הגבולות באותו מקום בדיוק. בסופו של דבר הכלב יקשר בין הרצועה לבין היכולת לעבור את הגבולות בבטחה.

גדר חכמה , גדר וירטואלית , גדר אלקטרונית

אתם מוזמנים ליצור קשר לכל בעיה שתעלה במהלך האילוף או התקנת הגדר.
כמו כן ניתן לבצע את תהליך האילוף תוך כדי ליווי טלפוני מאיתנו.
תודה שנתתם לנו את הזכות להעניק לכם שירות...

 
מקורות

מועדון הכלבים
www.dog-club.biz


מאת: מועדון הכלבים


תגיות: גדר חכמה לכלב, גדר וירטואלית, קולר אילוף, מועדון הכלבים,
איך לאלף כלב ל- גדר חכמה וירטואלית
  • rating: 2.7 based on 398 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports