איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - בית וגן - ריהוט - איך לארגן ולעצב חדרי ילדים?

איך לארגן ולעצב חדרי ילדים?


ארגון ועיצוב חדרי ילדים הם משימות מרתקות ומאתגרות למדי. כל מי שהתנסה בעניין יודע שמרבית הפתרונות מוכתבים על ידי שטחם הקטן של חדרים אלה בהשוואה לתכולתם. בדירה הישראלית הטיפוסית שטחו של חדר ילדים יהיה בדרך כלל 9-12 מ"ר. גם אם לא נבחן מקרים קיצוניים בהם החדר מיועד לחמישה ילדים או יותר, נראה ששטח זה הוא גבולי.

חדרי ילדים נועדו לתת מענה לחלק גדול מהפעילויות, כגון שינה, הכנת שיעורים, ומשחק. לכן בחדר ילדים טיפוסי ימוקמו המיטות, עמדות העבודה הכוללות שולחן מחשב וספרייה, שטחי אחסון לבגדים, צעצועים וחפצים אחרים. שיכפול מכני של מיטה, ארון וספריה, בתצורות העמדה שונות, לא יתאפשר במרבית המקרים בשל המחסור בשטח. לכן נדרשים כאן פתרונות יצירתיים ליצירת חלל נוח ונעים לשהייה.

אחד הפתרונות החסכוניים ביותר בארגון חדרי ילדים הוא מיטת קומותיים. אין ספק שמדובר בפתרון החסכוני ביותר לאזור השינה. החסרון שלה הוא בעומס ויזואלי שמיטה כזאת יוצרת: המיטה העליונה נמצאת בגובה עין ומקטינה ויזואלית את החלל. פתרון אחר הוא מיטה נשלפת; גם כאן מדובר בחסכון משמעותי בשטח, אך לעתים ההתעסקות הכרוכה בסידור המיטות אינה רצויה ועשויה להיות מעייפת עם הזמן. שני הפתרונות האלה הם סטנדרטיים למדי.

פתרונות אחרים דורשים מעורבות של מתכנן מקצועי. כך, למשל, ניתן למקם מיטה מעל ארון בגדים או מעל עמדת עבודה ובצורה כזאת לחסוך בשטח יקר. ניתן לתכנן גם שולחן נשלף בעמדת עבודה ולאחד את ארונות הבגדים ואת הספרייה. בחלק מהמקרים ניתן לנצל את המרחב שמעל מיטה רגילה לאחסון.

לסיכום, חדרי ילדים ישראליים טיפוסיים מאופיינים בשטח קטן ביחס לתכולה. נתון זה הופך את בעיית הארגון בחדרים כאלה למאתגרת ביותר. לכן בחירת הרהיטים והעיצוב של חדרים אלה דורש מחשבה מעמיקה ולעתים גם עזרה מקצועית.
מקורות

חדרי ילדים


מאת: kinneretov


תגיות: חדרי ילדים, חדר ילדים,

מדריכים קשורים:

איך לבחור פינת עבודה
איך לארגן ולעצב חדרי ילדים?
  • rating: 2.8 based on 344 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports