איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - חוק ומשפט - דיני חברות - איך מתחילים תהליך פירוק חברה?

איך מתחילים תהליך פירוק חברה?במציאות הכלכלית של ימינו, תרחיש מסוג זה הופך לכורח המציאות עבור חברות רבות. הרגע בו מבינים אנשיה כי אין ברירה אחרת, ושהחברה אינה יכולה עוד להמשיך ולהתקיים. במצב כזה, ברור שנדרשים הליכי פירוק, שינתקו את הקשר בין אנשי החברה ויהפכו אותה לנחלת העבר. כיצד בדיוק מתחילים את ההליך הזה?

הכול מתחיל בהגשת בקשה

הצעד הראשון בדרך לפירוק חברה, תהא הסיבה לכך אשר תהא, הוא הגשת דרישה לפירוק אל בית המשפט המחוזי, כלומר, זה אשר בשטח השיפוט שלו נמצאת החברה. חשוב להדגיש כי את הבקשה הזו יכולים להגיש גורמים רבים, ביניהם אנשי החברה, נושה או בעל חוב, כונס הנכסים של החברה, רשם העמותות ועוד.

מבחינים כיום בין שלושה מצבים עיקריים שמתחילים את ההליך. בראשון, החברה עצמה היא שמגישה את מסמכי הפירוק. בשני המצבים האחרים ישנה מעורבות של בית המשפט: באחד הוא מפקח על ההליך, ובשני הוא זה שמורה על תחילתו.

השלב הבא- פרסום דבר הבקשה

לאחר שמגישים את טפסי הדרישה לפירוק, עובר, מטבע הדברים, פרק זמן מסוים עד שהפירוק יאושר ויבוצע בפועל. אולם, חשוב להדגיש כי חובה על המפרקים לפרסם את הדבר הגשתה של הבקשה, לא פחות מאשר שבועיים לפני מועד הפירוק המיועד.

מטרתו של צעד זה היא לאפשר לכל המעורבים בדבר להשתתף בדיונים מיוחדים על הפירוק הצפוי, או לחילופין להגיש בקשת לביטולו.מקורות

פירוק חברה בע"מ
פשיטת רגל
איך מפרקים חברה?


מאת: אומדיה


תגיות: פירוק חברה,

מדריכים קשורים:

איך מפרקים חברה?
איך מתחילים תהליך פירוק חברה?
  • rating: 2.8 based on 376 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports