איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - אומנות - אומנות כללי - איך בנויה האומנות, כיצד לצייר באופן נכון, הסבר על האומנות, נופים ורקעים

איך בנויה האומנות, כיצד לצייר באופן נכון, הסבר על האומנות, נופים ורקעים


אומנות ואומנות הציור היא מלאכה הנעשית על ידי בעל מקצוע שהגיע לדרגת מומחיות בתחומו בחינה פילוסופית ההבדל בין אמנות לאומנות הוא ערך השימוש שלה. יצירת אומנות נוצרה על מנת להשתמש בה שימוש מעשי. לדוגמה: כוס יכולה להיות יצירת אומנות אך מה שמבדיל אותה מיצירת אמנות היא שהאומן לא יכול לעשות כוס עם חור בתחתית משום שזה יפגע באפשרות השימוש היעודית של הכוס - שתייה, לעומת אמן שיכול לייצר כוס עם חור ללא שיקול אם זה יפגע באפשרות של השימוש שבה. באמנות - השימוש אינו מהווה שיקול בעת היצירה ובמחשבה על התוצר הסופי. הרחבה בנושא זה ניתן לראות בעבודותיו של מרסל דושאן, ביקורת כוח השיפוט של עמנואל קאנט ועוד הוגים ואמנים רבים וטובים.

ישנו מגוון רחב של אמנויות, כולל אמנויות חזותיות ועיצוב, אמנויות דקורטיביות, אמנות פלסטית, ואמנויות הבמה. הביטוי האמנותי יכול להיות בצורות רבות: ציור, רישום, פיסול, מוזיקה,ספרות, תיאטרון, מחול ואדריכלות הן הצורות המוכרות ביותר. אך מאז עידן המודרניזם, הפוסט מודרניזם ועל רקע המהפכה הטכנולוגית, צורות חדשות עלו. אלה כוללות את הקולנוע, הצילום, הקומיקס, הווידאו, מיצבים, אמנות מושגית לסוגיה, אמנות מחשב, ויש שמכלילים גם משחקי וידאו.

סוג ייחודי של אמנות הוא האמנות העממית (מעשיות, אגדות, שירי-עם וכו'), המתגבשת לכדי פולקלור תרבותי.

בתוך כל צורת אמנות קיימים מגוון רחב של תחומים. לדוגמה, ציור יכול להיות דומם , פורטרט, או ציור נוף, ויכול לעסוק בנושאים היסטוריים או ביתיים. בנוסף, יצירה יכולה לייצג דבר כלשהו או להיות מופשטת.

את רוב צורות האמנות אפשר לחלק לשני סוגים עיקריים: אמנות טהורה , ואמנות יישומית. באמנויות החזותיות, אמנות טהורה מתייחסת לציור ופיסול, אמנויות שאין להן פונקציה מעשית ושערכם הוא בהנאה החזותית שהם מספקות או ההצלחה שלהן בהעברת רעיונות או רגשות.

בנוסף, אמנות מושגית או אמנות קונספטואלית היא אמנות אשר שמה דגש על יצירת האמנות כרעיון אסתטי. ופחות על מימושו החומרי, כחפץ או כאובייקט.

אין לערבב רקעים , עיצוב, לסוגיו השונים, כולל אדריכלות, עם אמנות. בניגוד לאמנות, מעצבים ואדריכלים למיניהם, יוצרים מוצר או מבנה, לפי מפרט או דרישות של לקוח מסוים. אמן, לעומת זאת, חופשי, לרוב, להביע את עצמו ללא הגבלות אלה. כמו כן, המוצרים והמבנים, בניגוד לחפצי אמנות, צריכים להיות לא רק יפים אלא גם יעילים, ולעמוד בשורה ארוכה של קריטריונים. לעתים אלה קריטריונים כלליים, כמחיר, טכניקת ייצור, וכו', כמו בעיצוב תעשייתי, ולעתים בקריטריונים המיוחדים ללקוח המזמין. כך, אין גם לערבב בין המושג סגנון לעיצוב. כאשר ברצוננו לומר על בית או מוצר שהם יפים, אין לומר שעיצובם יפה, כיוון שהמושג עיצוב מקפל בתוכו יסודות נוספים, פרט ליופי. על כן, רצוי לומר שה"סגנון" יפה, שה"צורה" יפה וכו'.

רקעים הם חלק בלתי נפרד מן האומנות, רקע הוא בעצם תמונה חזותית מדהימה שהיא חלק מן האומנות החזותית.
מקורות

רקעים
מבזקי חדשות
Inspirational Quotes


מאת: shmolik


תגיות: רקעים, אומנות, ציור,

מדריכים קשורים:

איך מציירים
איך בנויה האומנות, כיצד לצייר באופן נכון, הסבר על האומנות, נופים ורקעים
  • rating: 2.8 based on 455 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports