איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - שונות - איך בנויות הברכות + הגדרתן

איך בנויות הברכות + הגדרתן


ברכה היא תמיד דבר טוב ומקרב, היא מתנה שאנו נותנים לאנשים קרובים ויקרים לליבנו. יש ברכות כתובות שהאדם קורא אותן בעצמו, ויש ברכות שאנו מקריאים בזמן ארוע. אכן, ארוע הוא זמן שבו ברכתנו ראויה להדהד בפני כולם. ועם זאת יכול להיות שלא נרצה להקריא את הברכה היפה והמיוחדת שכתבנו, אלא דווקא לשיר אותה, אולי לשלב תנועות (כירואוגרפיה), אולי להרשים עם תלבושות מתאימות. אבל בכל מקרה - חשוב לנו שיראו אותנו ובטח ובטח שישמעו אותנו. יש כאלו שבוחרים להופיע ממש ברגע האמת, הופעה חיה, מול קהל, ויש כאלו שמעדיפים להקליט את ה- ברכות מראש, מה שנקרא - מה שבטוח - בטוח.

לברכות עם מנגינה יתרונות רבים, היא יכולה לתת אפשרות ליותר מבן אדם אחד לברך, ונותנת הזדמנות לקהל כולו להשתתף ולהצטרף. (טיפ קטן שאינו קשור לכתיבה אלא לזמן הקראת / שירת הברכה - כדאי להציג את המילים על מסך, כדי שיהיו מובנות וברורות, ולתת אפשרות לקהל להצטרף בפזמון או בכלל.) ברכה עם מנגינה יכולה לבוא בחשבון בברכות ליום הולדת, ברכות לחתונה, ועוד.

או. קי. השתכנעת שכדאי להשקיע ולהצמיד את המילים למנגינה, אז בתכל'ס, על מה חשוב לתת את הדעת כשכותבים מילים למנגינה קיימת, כשכותבים ברכות מושרות ?

הנה חמש עצות לכתיבת ברכות לפי מנגינה -
1. בחירת השיר - כדאי לבחור שיר מוכר וקליט. חשוב שהשיר יהיה עם שורות בינוניות עד ארוכות כדי שנוכל לספר דרכן כמה שיותר דברים ולא נאלץ להשאיר מידע רב על "רצפת העריכה".
יש לבחור שיר בעל מבנה פשוט, שיכול להכיל מילים קצרות, בינוניות וארוכות. חשוב שהמלודיה שלו תהיה ברורה. הרי בסופו של דבר - בין אם באולפן ובין ב"חי" - אנחנו צריכים לשיר אותו, וחשוב שיהיה לנו קל.
2. תוכן השיר - לא חשוב על מה השיר דיבר במקור, חשוב איזה תוכן אנחנו יוצקים לתוכו. מכיוון ששיר זהו דבר קצר, המתאר את הדברים בתמצות - נוצרת מגבלה טבעית לכמות המידע שנוכל לשלב בו, ולכן יש לבחור את עיקר הדברים.הדברים החשובים באמת.
3. הפזמון - מכיוון שהפזמון חוזר על עצמו הרי שנכתוב בו את המידע החשוב ביותר, כך שהמסר העיקרי יישמע שוב ושוב, ויהיה נחמד לחזור עליו.
4. הומור ופאנצ'ים שיר מוכר הוא הזדמנות נהדרת להוסיף הומור, אפשר לסיים את הבית עם פאנץ' או סטטוסים לפייסבוק ומיד לגלוש לפזמון, או להחליט שדווקא הפזמון יכיל את החלק המבדח של הברכה, ויחזור בצורה משעשעת בכל פעם.
5. כלים טכניים - הדרך הבטוחה לכתוב את המילים היא כשהשיר מתנגן ברקע, בצורה זו נוכל לבדוק שהמשקלים תואמים ואין משיכת מילים או השהיות מיותרות. אם נקשיב לשיר שוב ושוב בעת כתיבת הברכה נוכל להיות צמודים למשקלים של השיר הקיים. בסופו של דבר המקור - הוא המדויק ביותר.

בתום כתיבת המילים, מומלץ לשיר את השיר מתחילתו ועד סופו ולשמוע איך הוא מתקבל.
המלצה נוספת היא : לבדוק את המילים במרחק של יום - יומיים מזמן הכתיבה, לעיתים בזמן הכתיבה אנו שבויים בתקינות השיר, בטוחים שהחרוזים נהדרים, לא שמים כל כך לב למשקלים. רק בעת בחינה מרוחקת נוכל לעלות על מילים חוזרות, משקלים לא נכונים ועוד.

לסיכום - ברכה עם מנגינה היא דרך נהדרת לברך בכל ארוע, היא מוסיפה חיים וכמובן הופכת להיות מיוחדת ומקורית בשילוב ההופעה עצמה .

בהצלחה עם ה- ברכות, Quotes .
מקורות

ברכות
סטטוסים לפייסבוק
Quotes


מאת: Quotes


תגיות: ברכות, ברכה, פזמון,

מדריכים קשורים:

איך כותבים דרשה לבר מצווה
איך להכין כרטיסי ברכה לילדים?
איך תכתבו ברכת יום הולדת מקורית שאהוביכם לא ישכחו לעולם?
איך לכתוב ברכת יום הולדת מקורית?
איך להכין ברכות שנה טובה
איך מחברים ברכה ליום הולדת לנשים שיקרות לנו?
איך בנויות הברכות + הגדרתן
  • rating: 2.7 based on 369 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports