איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - דיאטה ותזונה - תרופות ועזרים לדיאטה - איך להוריד במשקל בעזרת קפה ירוק ?

איך להוריד במשקל בעזרת קפה ירוק ?


ההתחלה:

תוכנית טלוויזיה אמריקאית עשתה מעין ניסוי או מחקר מדעי קטן בקרב 100 נשים ובו ניתנה ל-50 מהן תמצית של פולי קפה ירוק ול-50 ניתנה תרופת דמה, פלסיבו. לכל אחת מהנשים ניתנה הנחיה לקחת 400 מ"ג מהתמצית כמחצית השעה לפני כל ארוחה ולנהל יומן תזונה מפורט. לאחר שבועיים התברר כי אלו שנטלו את התמצית "האמיתית" ירדו, בממוצע, כמעט קילו ואילו אלו שנטלו את תמצית הפלסיבו ירדו, בממוצע, כחצי קילו "בלבד". הדבר יצר באזז מאוד גדול בקרב האמריקאים והפך את הקפה הירוק לטרנדי ולפופולארי ביותר. התמצית, בתחילה, הגיעה בצורת גלולות, אך במהרה לקחה רשת בתי הקפה "סטארבאקס" את הצעד הנדרש והוסיפה לתפריט המשקאות מופחתי הקלוריות גם קפה ירוק, תחת ההגדרה של משקאות אנרגיה ממריצים.

המשך בדיקות ומחקרים:

לאחר תקופה קצרה, החלו להופיע מיני מחקרים ובדיקות שנעשו על קבוצות שונות של אוכלוסיה אשר השתמשה במוצרי פולי קפה ירוק לשם דיאטה והורדה במסת הגוף. במחקר קטן ומצומצם בזמן (כ-22 שבועות) התבקשו 16 נבדקים בוגרים בעלי משקל עודף ליטול תמצית קטנה של פולי קפה ירוק (מינון של 350 מ"ג פעמיים ביום) במשך שישה שבועות, לאחר הפסקה של שבועיים להתחיל ליטול את אותה התמצית במינון קצת יותר גדול (שלוש פעמים ביום) למשך שישה שבועות ולאחר עוד הפסקה של שבועיים להתחיל ליטול גלולות שהיו, למעשה, פלסיבו, אך קבוצת הנבדקים כמובן שלא ידעה זאת, גם לתקופה של שישה שבועות. הנבדקים התבקשו לעסוק בפעילות גופנית, אך לא לשנות את המערך התזונתי ואת תפריט הדיאטה שלהם. תוצאות מחקר זה, שמומן, לשם גילוי נאות, על ידי חברה המייצרת תמציות פולי קפה ירוק, ופורסם במגזין סוכרת, מטבוליזם והשמנת יתר חולנית, הראו כי נוטלי התמצית השילו כ-9 קילו בממוצע במהלך תקופת הצריכה. מחקר נוסף, שנערך ב-2011 ופורסם במגזין העוסק בתחום הגסטרואנטרולוגיה, מצא כי שימוש בתמצית פולי קפה ירוק השפיע בצורה משמעותית יותר על הורדת מסת השומן בגוף מאשר שימוש בתמציות דמה בשלושה מחקרים שונים, למרות שממוצע הירידה, כ-2.5 קילו, היה מתון (כנראה עקב כך שהמינונים היו נמוכים- בין 180 ל-200 מ"ג פר יום).

מה מכילה תמצית פולי הקפה הירוק?

התמצית מכילה קפאין, ממריץ הקשור ישירות להורדת משקל ולהגברת ערנות. התמצית מכילה גם מרכיבים של כלורוגניק אסיד (Chlorogenic Acid) שהוא חומר המסייע בפירוק יעיל של שומנים וסוכרים בקיבה, מונע את הצטברותם בתאי שומן ומצמצם את רמת האינסולין כך שכל הליך חילוף החומרים מתייעל ומשתפר.

סיכונים אפשריים:

למרות שהשימוש בתמציות הוא בטוח וללא סיכונים ותופעות לוואי, צריכת יותר מדי Chlorogenic Acid יכולה להגביר את הסיכון למחלות לב ולכן הכמות המומלצת למבוגרים היא בין 3 ל-4 כוסות קפה ביום (300- 400 מ"ג תמצית ליום).

סיכום:

חקר סוד פולי הקפה הירוק עדיין בתחילתו ועדיין לא התבררה התמונה השלמה לגביו, אם כי העדויות שכבר נתקבלו מעידות על כך שיש להם השפעה חיובית ואפקטיבית על תהליכי ירידה במשקל וצמצום מסת משקל גוף. יש פתח למחקרים נרחבים יותר ומעמיקים יותר לפני שנוכל להפסיק עם דיאטות, אימונים פיזיים והתנהלות תזונתית מאוזנת ולעבור לחיים מלאי תמציות קפה ירוק.

 
מקורות

דיאטת פולי קפה ירוק
דיאטת תה ירוק


מאת: גיל


תגיות: קפה ירוק, תה ירוק, דיאטה, הרזייה,

מדריכים קשורים:

איך לרדת במשקל בלי לעשות דיאטה - פרק ראשון
איך אפשר לטפל בצרבת באופן תזונתי
אין מחשבים BMI
איך להשתמש במדבקת ההרזיה של הודיה ?
איך עושים דיאטת סאות ביץ
איך לעשות דיאטה בשיטת ​​בוב גרין
איך פועלות מדבקות הרזיה
איך לרדת בצורה זריזה ונכונה במשקל ולשמור עליו?
איך תמנעו את מחלת הדלדלות העצם - ד"ר קובי עזרא
איך להוריד את השומנים באזור הבטן ?
איך להוריד במשקל בעזרת קפה ירוק ?
  • rating: 2.8 based on 528 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports