איך
שלח מאמר   |   עמוד ראשי   |   מידע עסקי  
..עוד טיפים לדיאטה פיננסים ועסקים אינטרנט בעלי חיים קריירה תחבורה בריאות אלקטרוניקה יחסים אוכל ושתיה לימודים
     << קטגוריות נוספות
ראשי - מחשבים - טיפים וטריקים - איך לתקן מחשב איטי

איך לתקן מחשב איטי


זה קורה לכולם, קונים מחשב מהדור החדש ביותר אולם כבר בחודשים הראשונים לעבודה המחשב מתחיל לגמגם והעבודה בו נהפכת לאיטית ובלתי נסבלת. לפניכם מדריך מהיר לתיקון מחשב איטי - לפני שקוראים לטכנאי מחשבים.
זהו לא קורס טכנאי מחשבים אלה מדריך מזורז, עם זאת חלק מהסעיפים בהחלט מהווים בסיס בתחום לימודי טכנאי PC היות וזו אולי התקלה הנפוצה ביותר במחשב.

1. נקו את הקבצים הזמניים במחשב - בתפריט התחל -> תוכניות -> עזרים -> כלי מערכת תמצאו מגוון כלים בסיסיים המסופקים לכם יחד עם מערכת ההפעלה. כנסו לתפריט זה וחפשו אפשרות בשם "ניקוי הדיסק" - בחרו בה. זה יכול לקחת בין דקה למספר שעות אולם תנו למחשב למצוא ולהתריע בפניכם על קבצים זמניים ישנים אשר לעיתים מעמיסים על הדיסק הקשיח במחיצותיו השונות. בנוסף מחקו קבצים ותיקיות מיותרות משולחן העבודה.

2. בצעו איחוי של הדיסק - ממש כמו תקליט בפטיפון (אם משהו עוד זוכר מה זה) רצוי שהמידע בדיסק הקשיח של המחשב יהיה רציף, כלומר שבעת העתקת מידע או התקנתו על הדיסק הקשיח המידע יישב במקום אחד ולא יפוזר על פני אזורים שונים של הדיסק, דבר אשר גורם לזמן גישה למידע ארוך הרבה יותר. איחוי הדיסק יוצר רצף של מידע קבצים ותיקיות במקום הפנוי של הדיסק ומקצר את זמן הגישה - הגישה לאיחוי הדיסק נעשית מאותו תפריט כמו ניקוי הדיסק ורצוי שתעשה אחריו.

3. אינטרנט איטי? הסירו סרגלי כלים מיותרים- בודאי כולכם מכירים את ההתקנות ה"מעצבנות" של סרגלי כלים המותקנים, ללא בקשה מאיתנו בדפדפנים - אינטרנט אקספלורר בעיקר אולם לעיתים גם פיירפוקס (למשתמשים בו) - ניתן להכנס באפשרויות הדפדפן ולבקש לבטל הפעלת הרחבות ספציפיות - בפיירפוקס זה נמצא תחת כלים -> אפשרויות -> יישומים ובאינטרנט אקספלורר - כלים -> אפשרויות אינטרנט -> תוכניות -> ניהול תוספים. שימו לב לא לבטל דברים אותם בהם אתם משתמשים!

4. אנטי וירוס - בדקו שתוכנת האנטי וירוס שלכם מתעדכנת ומעדכנת בשוטף את חתימת הוירוסים - אפשרות העדכון האוטומטי צריכה להיות תמיד פעילה ולהראות תאריך עדכון הקרוב ליום הנוכחי. במידה והאנטי וירוס ישן ולא פעיל ייתכן גם שהמחשב נגוע בוירוסים- במקרה זה עדיף פשוט להסיר בצורה מסודרת דרך הוסף\הסר תוכניות את התוכנה ולהתקין תוכנה אחרת. ישנן המון גרסאות אנטי וירוס טובות הניתנות היום חינם, החל מגירסת microsoft לתוכנת אנטי וירוס ביתית וכלה ב avast או avg. התקינו, בצעו עדכון מלא ובדקו את המחשב בבדיקה מלאה. בקשו להסיר או לפחות לשים בהסגר כל קובץ אשר נמצא בחשש לוירוס.

5. טפילי אינטרנט - כאלו לא חסר על כן חובה להתקין במחשב גם תוכנות צד שלישי. תוכנה טובה כזאת (וחינמית!) לדוגמא היא תוכנת Spybot search and destroy והיא גם מומלצת- התקינו אותה על המחשב, בצעו עדכון של כל מרכיביה (העדכון אינו אוטומטי ולכן חשוב לבצעו באופן ידני אחת לחודש לפני כל בדיקה) בצעו סריקה של טפילים ולבסוף הסרה.

מקווים שעזרנו לכם וכעת המחשב שלכם מהיר בהרבה, במידה והגישה לדיסק עדיין איטית שימו לב. במחשבים ישנים הדיסק הקשיח מתיישן בהדרגה והגישה אליו הופכת לאיטית יותר ויותר. במידה ועשיתם את כל האמור ועדיין המחשב נטען לאט מאוד (ואתם משוכנעים שהוא עבד מהר עם אותם התוכנות ומערכת ההפעלה - קודם לכן) ייתכן וישנם אזורים פגועים בדיסק הקשיח. קחו את המחשב לבדיקת טכנאי מחשבים. עדיף מוקדם מאשר אף פעם - אינכם רוצים לאבד קבצים יקרים - תמונות משפחה, מסמכי עבודה וכל דבר אשר מקומו על הדיסק הקשיח.

בהצלחה!
מקורות

קורס טכנאי מחשבים
טכנאי PC
טכנאי מחשבים


מאת: איתן יריב


תגיות: קורס טכנאי מחשבים, טכנאי PC, מחשב איטי, תיקון מחשב, How to fix a slow computer

מדריכים קשורים:

איך לפתוח עסק של טכנאי מחשבים?
איך לעשות זאת בעצמך - תיקון מחשב בצורה פשוטה
איך לחשב מחיר לתיקוני מחשבים
איך להגדיל את יעילות המחשב?
איך לשפר את תגובת המחשב?
איך לשמור על המחשב לאורך זמן?
איך לתקן מחשב איטי
  • rating: 2.8 based on 562 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

:דרגו :שתפו

אוכל ושתיה
אומנות
אופנה וסגנון
אינטרנט
אתרים ומקומות
בית וגן
בעלי חיים
בריאות
דיאטה ותזונה
הורות
הריון ולידה
חופשות וטיולים
חוק ומשפט
חשמל ואלקטרוניקה
חתונות ומסיבות
יופי ואסתטיקה
יחסים
לימודים
מוזיקה וכלי נגינה
מחשבים
משחקים ותחביבים
ספורט וכושר
פיננסים ועסקים
פרסום ושיווק
צבא ומשטרה
קריירה
רוחניות
שונות
תחבורה

© 2011 AskHow.co.il      תקנון      מדריכים      AskHow      הצעות למדריכים      למה לפרסם מאמר באתר?      מדריכי וידאו      טאבוצ'ק      Company Reports